22 grudnia cała społeczność szkolna zebrała się w naszym szkolnym holu i z ciekawością czekała na występ kolegów. Dekoracje, kolorowe światła i kolęda „Cicha noc”, do której uczniowie zagrali na instrumentach przeniosły nas do Betlejem, do czasów Kwiryniusza.

Tocząca się na scenie akcja, muzyka i gra aktorów zainteresowała widownię i wprowadziła w magię świąt. Były tu sceny smutne, gdy Maryja z Józefem szukali schronienia, zabawne, gdy występowały dwa niesforne aniołki, straszne, gdy pojawiły się diabły i wzruszające, gdy występowali pasterze, którzy pierwsi zobaczyli Jezuska. Na scenie pojawili się też trzej królowie w pięknych, bogatych szatach, złotych koronach, składający Narodzonemu swoje dary.
     Finałem przedstawienia były życzenia dla naszych uczniów, dyrekcji, nauczycieli i rodziców, które popłynęły z serca i zakończyły występ.
     Bardzo dziękujemy uczniom, za trud podjęcia się udziału w jasełkach, za cierpliwość i zaangażowanie oraz odwagę występowania na scenie. Dziękujemy nauczycielom, którzy zadbali o stroje, dekorację, oprawę muzyczną i serce włożone w powstanie tego przedstawienia. To był piękny dzień w naszej szkole, który zakończyliśmy wspólną Wigilią, łamaniem opłatka i śpiewaniem kolęd. W takim świątecznym nastroju wróciliśmy do domów.