XII Przegląd Kolęd i Pastorałek - Spytkowice 13 stycznia 2024 r.
XV Zator 21 stycznia 2024 r.

Nowy Rok 2024 r. rozpoczęliśmy od muzycznych sukcesów. Grupa „Sówek” z oddziału przedszkolnego i zespół klas 1-3 „Przyjaciele” wzięli udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbywał się po raz 13 w GOK w Spytkowicach i po raz 15 w ROK w Zatorze. W grupie solistów wystąpiła Aleksandra Szymocha.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodu i mrozu, to jednak są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto kochanych Babć i Dziadków. W naszej szkole ta uroczystość jest tradycją na stałe już wpisaną w harmonogram imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

W styczniu zorganizowano w naszej szkole kurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Spotkania uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich ze Smykiem Ratownikiem obejmowały zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną.

22 grudnia cała społeczność szkolna zebrała się w naszym szkolnym holu i z ciekawością czekała na występ kolegów. Dekoracje, kolorowe światła i kolęda „Cicha noc”, do której uczniowie zagrali na instrumentach przeniosły nas do Betlejem, do czasów Kwiryniusza.

Któż nie czeka na świętego Mikołaja? Na pewno wszyscy, chociaż twierdzą, że w niego nie wierzą. Do naszej szkoły przyszedł 6 grudnia i wszystkich bardzo ucieszył.  Spotkał się z uczniami klas 1-3, którzy powitali Go piękną piosenką.  W tym roku święty Mikołaj zachwycił nas strojem i piękną brodą, a zanim wręczył upominki to rozmawiał z dziećmi i pytał czy były grzeczne zachęcając ich do czynienia dobra.