Dnia 9 listopada 2023 roku  gościliśmy objazdowy teatr „Maska” z Krakowa, który przedstawił uczniom oraz przedszkolakom spektakl pt. „To największe jest szaleństwo, nie znać słowa "bezpieczeństwo".

Mała biedronka Aldonka ma ogromne zmartwienie - zgubiła się w lesie i  nie może znaleźć drogi do domku. Spotyka Czarnoksiężnika, który próbuje dorównać w czynach  Babie Jadze i zyskać większą sławę niż ona. Porywa więc Aldonkę. Na pomoc biedronce przychodzi skrzat Jeżynek i zabiera ją do swojego domku. Tu uczy ją wszystkich zasad bezpieczeństwa. Na koniec okazuje się, że dom biedronki wcale nie jest tak daleko.
Podczas spektaklu uczniowie dowiedzieli się jak należy zachować się w razie niebezpieczeństwa oraz utrwalili zasady ruchu drogowego.