Październik jest miesiącem szczególnego spotkania z Maryją w Tajemnicach Różańca. W tym roku w ramach konkursu plastycznego , uczniowie naszej szkoły  mieli za zadanie przedstawić graficznie jedną z 20 tajemnic różańcowych. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o życiu Pana Jezusa i Jego Matki Maryi w Tajemnicach Różańca Świętego oraz refleksji nad wybraną tajemnicą różańcową.

Uczniowie z klas 0 - 3 wykonali piękne pracę, przedstawiając życie Jezusa i Maryi. Zaprezentowali ciekawe techniki plastyczne. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe. Można je było podziwiać na szkolnej wystawie.
Komisja nagrodziła  prace następujących uczniów :
I miejsce ex æquo - Jan Kozioł  i  Oliwier Walasek
II miejsce ex æquo -  Iga Sobczyk i  Mikołaj Przejczowski
III miejsce - Fabian Ortman

Wszyscy uczestnicy konkursu  otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe na uroczystym apelu, w czasie którego wraz z nauczycielami odmówili „dziesiątkę” Różańca Świętego.