W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów.  Na początku każdego roku szkolnego uczniowie poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy do naszej szkoły Policjantów pracujących na co dzień na Posterunku Policji w Spytkowicach. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie. Policjant przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.
Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Szczególnie ciekawiło ich, jak zostać Policjantem oraz czy jest to trudny zawód.
Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego Gościa  podstawowych akcesoriów Policjanta oraz możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego.
Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli drobny upominek oraz podziękowania upamiętniające spotkanie.
Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.