22.09.2023r. grupa ,,Motylki’’ wraz z grupą ,,Sówki’’ wyruszyły na wycieczkę do lasu w Bachowicach. Pan Leśniczy Józef Bałys przywitał nas słowami ,,Darz Bór’’ czyli tzw. tradycyjnym powitaniem leśników, którzy tymi słowami życzą sobie powodzenia na polowaniu. Leśniczy zaprosił nas na spacer po lesie, a przy tym opowiadał różne ciekawostki o drzewach, roślinach i zwierzętach.

Dzieci zobaczyły, jak wygląda paśnik dla zwierząt, stuletnie drzewo oraz dziura wykopana przez dziki. Spacer po lesie był intensywny i wyczerpujący. Po powrocie do gospodarstwa Pana Leśniczego dzieci odpoczywały pijąc soczki i słuchając leśnych opowieści. Na sam koniec chętne przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia ze sztucznym liskiem i zobaczyły prawdziwego króliczka w gospodarstwie Pana Leśniczego. Ten dzień był pełen niesamowitych wrażeń!