14 czerwca 2023 r. pojechaliśmy do Chorzowa do najstarszego Planetarium Śląskiego im. Mikołaja Kopernika w Polsce. Wzięliśmy udział w seansie pt. „Królestwo planet”, w którym znaleźliśmy odpowiedzi na pytania: Co można zobaczyć na niebie gdy Słońce idzie spać? Czy Wielki Wóz jest gwiazdozbiorem? Dlaczego nie możemy wylądować na Jowiszu?

Przeżyliśmy fascynującą podróż przez Układ Słoneczny, zobaczyliśmy piękno kosmosu i zainspirowaliśmy się do zgłębiania wiedzy o wszechświecie. Utrwaliliśmy kierunki świata, nazwy gwiazd i gwiazdozbiory. Po seansie zjedliśmy smaczny obiad i lody. Następnie przeszliśmy do Stacji Klimatologicznej, w której wykonaliśmy pomiary opadów i temperatury, zobaczyliśmy ciekawe doświadczenia z powietrzem. Po chwili odpoczynku przejechaliśmy do Skansenu, gdzie zobaczyliśmy stare chaty i sprzęt gospodarstwa domowego. Na warsztatach wykonaliśmy z gliny podstawki pod filiżanki, które przywieźliśmy do szkoły i po wyschnięciu pięknie pomalowaliśmy. Po wizycie w McDonald’s wróciliśmy do domu. To był dzień pełen wrażeń i nauki.