31 maja 2022 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach odbyło się spotkanie autorskie z panią Renatą Piątkowską, znaną i cenioną autorką ponad 50 książek dla dzieci i młodzieży, laureatką wielu nagród literackich, uhonorowaną Orderem Uśmiechu.

      Pisarka opowiadała niezwykłe historie zawarte w jej książkach: „Najwierniejsi przyjaciele”, „Zbój”, „Mruk”, „Oko w oko ze zwierzakiem”, „Biszkopt, pingwin i reszta świata”. Autorce towarzyszyła lektorka Elżbieta Malwina Kożurno, która w profesjonalny i humorystyczny sposób przeczytała fragmenty książek: „To się nie mieści w głowie”, „Najwierniejsi przyjaciele”, wywołując na twarzach dzieci uśmiech i dając im dużo radości.
      Po spotkaniu podziękowaliśmy pani Renacie Piątkowskiej za miłe spotkanie, wręczyliśmy mały upominek i zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.