Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w  kalendarzu imprez naszej szkoły. Odbyło się ono tradycyjnie 14 października w święto KEN.

Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Bardzo sumiennie przygotowywały się do tej uroczystości ucząc się wierszy, piosenek i tańców. W obecności dyrekcji szkoły, wychowawców, uczniów i rodziców przy fladze Polski złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie pani dyrektor szkoły dokonała aktu pasowania na ucznia i wręczyła pamiątkowe dyplomy wraz z legitymacjami. Rodzice podarowali dzieciom bardzo piękne wydanie encyklopedii. Po uroczystości pasowania grupa 5-6 latków zaprezentowała wiersz z życzeniami i piosenką z okazji Dnia Nauczyciela. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego również złożyła nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia, a pozostali członkowie wręczyli róże. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć pierwszaki udały się do klasy na poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólnie z nimi oraz wychowawczynią spędziły miłe chwile.