Wiosenny szalony tydzień rozpoczęliśmy 20 marca poprzez wspólne świętowanie „Dnia Motyla”. Przedszkolaki przyszły tego dnia ubrane w swoje ulubione kolory. Dzieci wysłuchały bajki „O bardzo głodnej gąsienicy” i wykonały piękne opaski na głowę, które uatrakcyjniły grupowe zdjęcie.

Kolejnym przystankiem w naszym wiosennym tygodniu był „Dzień Żaby”. 21 marca ubrani na zielono odkrywaliśmy ciekawostki na temat żaby. Przedszkolaki ćwiczyły swoje umiejętności matematyczne poprzez rzucanie kostką i przeliczanie, ile muszek zjadła żabka. Podsumowaniem tego dnia było pamiątkowe zdjęcie, na którym dzieci za pomocą kilku rekwizytów przemieniły się w żabkę!
21 marca wreszcie nadszedł długo wyczekiwany przez nas Pierwszy Dzień Wiosny, do którego przygotowywaliśmy się od kilku dni. Zabraliśmy ze sobą kolorowe transparenty, papierowe kwiaty oraz głośniki, aby ogłosić radosną nowinę – nadejście Wiosny! Marsz wiosenny wywołał duże zainteresowanie wśród mieszkańców naszej miejscowości. Dzieci w towarzystwie pięknej słonecznej pogody z radością na twarzach witały nową porę roku. Wydarzenie to było dla nas szczególnie ważne, nie tylko ze względu na Pierwszy Dzień Wiosny. 21 marca świętowaliśmy również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zakładając skarpetki nie do pary, okazaliśmy swoją solidarność i otwartość wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.