„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” – te słowa wypowiedziane przez kanclerza Jana Zamoyskiego, wielkiego hetmana koronnego Rzeczypospolitej Obojga Narodów wypowiedziane ponad czterysta lat temu, to znakomita sentencja, która do dziś nie straciła nic na swej aktualności.

Trasa tegorocznego wyjazdu doprowadziła nas ze Spytkowic do Niegowici - pierwszej Parafii ks. Karola Wojtyły, urokliwej wioski należącej do gminy Gdów w województwie małopolskim.

W dniu 3 listopada 2021r.  przedszkolaki z grupy Motylki oraz Sówki uczestniczyły w wycieczce do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej . Dzieci miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Jaś i Małgosia”. Wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci ogromnym przeżyciem.

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

Dnia 21 października 2021r. naszą szkołę odwiedził Pan Humorek z pokazem magii. Występ iluzjonisty wprawił wszystkie dzieci w świetny humor oraz pobudził ich wyobraźnię.