15.09.2023r. grupa ,,Motylki’’ wraz z grupą ,,Sówki’’ obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności. Celem tego dnia jest wyzwolenie u dzieci pomysłowości, wiary we własne możliwości i zachęcenie do działania. Na porannych zajęciach poznaliśmy genezę tego święta.
Dzieci obejrzały bajkę o tym jak kropka zmieniła świat małej Vashti. Historia uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma talent. Następnie wybraliśmy się na dwór i przyozdobiliśmy kostkę na dziedzińcu szkolnym kolorowymi kropeczkami malowanymi kredą. Dzieci miały też za zadanie przenieść stopami z wiaderka pełnego wody kolorowe piłeczki do pustego pojemnika. Bawiliśmy się przy piosence ,,Siedem Kropek’’ w podrzucanie piłeczek na chuście animacyjnej i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Ten dzień był kolorowy i radosny.