„Hokus – pokus, czary mary
Niech się spełnią andrzejkowe czary”

Dnia 24 listopada 2021r w grupie Sówek odbyła się zabawa andrzejkowa. Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.

Oczywiście wszystko to traktowaliśmy „z przymrużeniem oka”. Nie mogło zabraknąć serduszek z imionami, losowania swoich przyszłych zawodów, przestróg na niedaleką przyszłość oraz losowanie szczęśliwej liczby. W nastrój wróżb i zabaw wprowadziły dzieci listy, które otrzymały od czarownicy z Łysej Góry. Dzieci z zaciekawieniem słuchały treści listów i wypełniały wszystkie zadania od Czarownicy. Podczas tego świętowania przedszkolaki dowiedziały się także o tradycjach wróżenia i zwyczajach andrzejkowych. Cała zabawa wypełniona była również tańcami przy melodiach znanych i lubianych piosenek. Dzień ten dostarczył dzieciom mnóstwa wrażeń i radości.