Konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” trwa od czterech lat. Organizatorami są: Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Prezes Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Paweł Nowak, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Turystyka Sp. z o.o. Michał Roehlich.

Konkurs ma na celu popularyzację utworów muzycznych będących dziedzictwem kulturowym narodu polskiego, promowanie polskich poetów i kompozytorów, poszerzenie znajomości historii i kultury polskiej dzięki warstwie tekstowej piosenek, a także rozwijanie pasji i talentów młodzieży poprzez promocję młodych wykonawców biorących udział w konkursie. W tym roku wzięliśmy udział w piątej edycji pod hasłem Moja Poezja – Moja Ojczyzna. 
     Do konkursu przygotowała się solistka z klasy 1 Aleksandra Szymocha i nasz szkolny zespół „Przyjaciele”. Powstały piękne aranżacje dwóch utworów: „Za to Cię kocham Polsko” i „To jest mój kraj”, które wysłaliśmy drogą elektroniczną do oceny jury. Praca nad tymi utworami umożliwiła nam dalsze rozwijanie naszych talentów, a także pozwoliła lepiej poznać tradycje polskiej pieśni patriotycznej, zainspirować się nią, poszerzyć znajomość historii i kultury polskiej.
     W tym roku nie udało nam się zająć żadnego miejsca, ale spróbujemy w następnej edycji.

 

zaśpiewaj i ty niepodległej