Październik jest miesiącem poświęconym Maryi i modlitwie różańcowej. To miesiąc modlitwy z różańcem. Dlatego na początku października został ogłoszony w Szkole Podstawowej nr 2 w Spytkowicach konkurs na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". 

Celem konkursu było zachęcenie dzieci do odmawiania modlitwy różańcowej wraz z Maryją oraz kultywowanie tradycji twórczości rodzinnej.

Konkurs  cieszył się dużą popularnością, wzięli w nim uczniowie z oddziału zerowego oraz z klasy pierwszej i drugiej. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały bardzo piękne -wymagające dużej wprawy oraz cierpliwości różańce.
Uczestnicy konkursu przy wykonaniu swoich prac wykazali nieograniczoną pomysłowość, a do przygotowania różańca wykorzystali przeróżne i zaskakujące materiały. Były różańce z żelek, żołędzi, kasztanów, orzechów, jarzębiny, drewnianych koralików, makaronu, chrupek, słomki itp.
Pomysłowość i oryginalność prac okazała się wielka, każdy różaniec był dziełem wyjątkowym i niepowtarzalnym. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem laureatów, dlatego postanowiono nagrodzić wszystkie prace.
25 października odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Po wspólnym odmówieniu „dziesiątki” różańca, wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni brawami i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.
Wystawa prac konkursowych została wyeksponowana na szkolnym korytarzu.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym talentu i kreatywności.