7 maja 2024 r. wybraliśmy się na ciekawe zajęcia warsztatowe do Wadowic.
Pierwsza stacja była w Muzeum Miejskim, gdzie zwiedziliśmy ekspozycję i uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach pt. „Podróże małe i duże”. Prowadząca  zabrała nas w podróż do krajów, które zwiedził zaprzyjaźniony z muzeum podróżnik i przywiózł z nich wiele ciekawych eksponatów oraz zdjęć. W ten sposób poznaliśmy kulturę krajów arabskich, muzułmańskich i żydowskich.

     Po wyjściu z muzeum przeszliśmy pod pomnik naszego Świętego Jana Pawła II, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Na wadowickim rynku zjedliśmy lody i wyruszyliśmy spacerem w kierunku stacji kolejowej, gdzie w dziewiętnastowiecznym budynku dworca mieści się małe centrum nauki, do którego przeniosło swoje najlepsze doświadczenia wystawiennicze i edukacyjne Centrum Nauki Kopernik. Przeszliśmy przez Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, które składały się z 18 angażujących eksponatów. Wystawę uzupełniała przestrzeń warsztatowa zwana Majsternią, gdzie każdy z nas mógł eksperymentować do woli.
W dobrych nastrojach i bogatsi w wiedzę wróciliśmy do szkoły. To był ekscytujący dzień.