Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodu i mrozu, to jednak są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto kochanych Babć i Dziadków. W naszej szkole ta uroczystość jest tradycją na stałe już wpisaną w harmonogram imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

W tym roku z Seniorami spotkaliśmy się 20 stycznia w sali GOK w Spytkowicach. Imprezę rozpoczęła Pani dyrektor Laura Kornaś, która powitała przybyłych gości oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. W swoim wystąpieniu Pani dyrektor podkreśliła szczególne miejsce Babć, Dziadków i Pradziadków w genealogii każdej Rodziny, w przekazywaniu tradycji i pielęgnowaniu więzi rodzinnych.

Zaproszeni goście mogli zobaczyć swoich młodszych wnuków podczas recytacji pięknych wierszy, tańców i piosenek. Starsi uczniowie klas 1-3 przedstawili jasełka zatytułowane „Dzisiaj w Betlejem”. Piękną aktorską grą, strojami, śpiewem kolęd i pastorałek zachwycili zebranych gości, którzy nie szczędzili braw. Każdy wnuk i wnuczka złożyli swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty i złożyli serdeczne życzenia. Po występach Rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek, kawę i herbatę.
To był piękny, wzruszający dzień zakończony złożeniem obietnicy, że za rok wszyscy znowu się spotkają.
Szczególne podziękowania składamy Rodzicom zaangażowanym w organizację tej imprezy, za przygotowanie i posprzątanie sali, roznoszenie poczęstunku i za to, że byli.