„Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższa jest radość z pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość triumfu i szczęście samodzielności, opanowania i władania.”

Janusz Korczak

     Wrzesień powitał nową porę roku piękną pogodą. Korzystając z ciepłych i słonecznych dni zorganizowaliśmy 27 września 2023 r. w ramach akcji „Popołudnie z przygodą” piknik na powitanie jesieni, który przebiegł pod hasłem „Z Korczakiem w tle”.
     Na boisku szkolnym wśród przedszkolaków i klas 1-3 odbyły się turnieje sportowe, które wymagały od uczestników zwinności, szybkości, współdziałania w grupie, a także zachowania  zasad fair play. Zawodnicy pokonywali tory przeszkód z wykorzystaniem różnych przyborów i na różnych dystansach. Po każdej konkurencji tak jak przewidział Janusz Korczak była radość z osiągniętego celu, duma i szczęście z pokonania własnej słabości. Po serii rozgrywek sportowych był czas na odpoczynek. Na kocach, w cieniu drzew naszego szkolnego ogrodu mogliśmy odpocząć popijając soki i podjadając różne przekąski. W tym czasie słuchaliśmy fragmentów książki Janusza Korczaka „Król Maciuś I”.  Piknik zakończyliśmy ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród indywidualnych i zespołowych.
     To był bardzo emocjonujący dzień. Nieważne, że byliśmy zmęczeni, ważne, że poczuliśmy smak zwycięstwa, dobrej współpracy i siły przyjaźni.