Tegoroczny rok szkolny rozpoczął się nietypowo, bo czwartego września. Wyjątkowo długie wakacje sprawiły, że dzieci z radością powróciły w szkolne mury. Ten dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kaplicy pw. Św. Archaniołów, a po niej spotkaliśmy się na uroczystej akademii w naszej szkole.

Po odśpiewaniu hymnu Polski i hymnu szkoły głos zabrała Pani Dyrektor Laura Kornaś. W swoim wystąpieniu bardzo serdecznie powitała uczniów, rodziców i nauczycieli życząc samych pięknych chwil i sukcesów w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym 2023/2024. Zapowiedziała, że ten rok będzie dla całej społeczności szczególny, ponieważ rozpoczną się działania zmierzające do nadania szkole imienia Janusza Korczaka i zacytowała piękną myśl przyszłego patrona: „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”
     Część artystyczną przygotowała klasa III, która jeszcze w wakacyjne dni ćwiczyła swoje role i piosenki. W wierszach pożegnali wakacje, miejsca, które odwiedziły i przywitały szkołę oraz dzieci, które przyszły do pierwszej klasy. Nie zabrakło też wspomnień z września 1939 roku oraz z trwającej wojny w Ukrainie. Minutą ciszy uczciliśmy te wydarzenia.
     Wszystkim, dla których szkoła to "drugi dom" - czyli uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanego nowego roku szkolnego, a rodzicom - radości z osiągnięć ich pociech.