1 czerwca 2023r. klasy 1 i 2 wybrały się z okazji Dnia Dziecka w podróż pociągiem do Krakowa.
     Punktualnie o 9.00 wszyscy czekali na przystanku kolejowym Spytkowice Kępki na przyjazd pociągu. Po wejściu udało się nam zająć wspólny przedział i rozpocząć podróż. Po godzinie byliśmy już w Krakowie.

Spacerkiem przeszliśmy z dworca do rynku mijając przejście podziemne, skwer im. Andrzeja Wajdy, teatr Juliusza Słowackiego i doszliśmy do Bramy Floriańskiej, gdzie wszystkich zainteresowały wywieszone obrazy. Po oglądnięciu wspaniałych dzieł weszliśmy na ulicę Floriańską. Tutaj zjedliśmy pyszne lody i udaliśmy się w kierunku rynku. Rynek był pełen turystów i gołębi. Dzieci przygotowały dla nich wielką ucztę karmiąc je ziarnami pszenicy i okruchami chleba. Na marmurowych ławkach zjedliśmy małe śniadanie. Po posiłku weszliśmy do Sukiennic, gdzie rozpoczęły się poszukiwania pamiątek. Każdemu udało się kupić mały souvenir dla najbliższych. Po zakupach udaliśmy się pod pomnik Adama Mickiewicza skąd wysłuchaliśmy hejnału z wieży mariackiej i zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Potem krótkie wejście do wewnątrz kościoła, aby zobaczyć piękny ołtarz Wita Stwosza i powrót na ul. Floriańską. Zakończeniem spaceru była wizyta w Mc Donalds. Z nowymi siłami przeszliśmy jeszcze koło Barbakanu, chwilkę odpoczęliśmy w parku i po przejściu przez Galerię Krakowską dotarliśmy na peron odjazdu naszego pociągu.
     Nasza podróż dobiegła końca, wszyscy byli bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.