Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Bachowicach w ramach projektu Ludzie Wolności Gminy Spytkowice W czwartek 23 lutego, w jeden z cieplejszych dni tej zimy, uczniowie klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Regionalnego w Bachowicach i wzięli udział w warsztatach poprowadzonych przez panią dr Annę Hejczyk-Gołąb z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Uczniowie bardzo aktywnie przysłuchiwali się historii wojennej trzech lokalnych bohaterów Józefa Kowalskiego, Antoniego Kozła i Jana Folgi. Warsztaty były poprowadzone w bardzo ciekawy i przystępny dla wieku uczestników sposób a dzieci zadawały wiele celnych pytań i uzyskały na nie odpowiedzi. Poznaliśmy historię Armii Polskiej na Wschodzie i trasę ich wojennej tułaczki.
Po zakończonych warsztatach dzieci wpisały się do księgi pamiątkowej, zjadły przygotowany dla nich poczęstunek oraz wraz z wychowawcami zwiedziły wystawę dotyczącą historii szkoły i parafii w Bachowicach. Spędziliśmy bardzo wartościowe przedpołudnie a dzieci mogły przekonać się, że historia lokalnych bohaterów jest bardzo ważna, ciekawa i warta pielęgnowania.