15 grudnia 2022r. mieliśmy zaplanowany wyjazd do Krakowa do kina „Kijów” na spektakl teatralny pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Dzień rozpoczął się od wielkich emocji w decydowaniu czy można wyruszyć w drogę, a to dlatego, że nocą nasypało bardzo dużo śniegu. Dzieci cieszyły się z tego faktu, ale pani dyrektor i nauczyciele już nie.

Po burzliwych dyskusjach i konsultacjach z panem kierowcą podjęliśmy decyzję o wyjeździe. Droga minęła bezpiecznie i na czas dotarliśmy do Krakowa. W kinie zajęliśmy przeznaczone dla nas miejsca i oglądnęliśmy przedstawienie, które wszystkim bardzo się podobało. Gra aktorów i efekty specjalne w postaci śniegu i dymu dostarczały wielu emocji i pozwoliły na empatyczne przeżywanie losów Zosi. Po spektaklu chętnie zrobiliśmy sobie zdjęcia z aktorami i wyruszyliśmy w powrotną drogę. Wszyscy szczęśliwie w dobrych nastrojach dojechaliśmy do szkoły. To był wspaniały dzień.