26 października 2022r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport w Balicach. Jest to ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację.
Warsztaty, w których klasy wzięły udział nosiły tytuł „ Ścieżka pasażera” oraz „Jaś leci na wakacje”.

W czasie tych zajęć uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo - przylotowa pasażera. Uczniowie odwiedzili również taras widokowy oraz mieli okazję skorzystać z symulatora lotu. Centrum Edukacji Lotniczej to unikatowe w skali kraju przedsięwzięcie, a krakowskie lotnisko jest jedynym w Polsce portem lotniczym posiadającym taki ośrodek.
Razem z panią instruktor odwiedziliśmy taras widokowy, skąd mogliśmy zobaczyć wylatujące i lądujące samoloty. To był bardzo emocjonujący dzień.