14 października  w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej. W uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna, Pani Dyrektor, nauczyciele oraz rodzice wszystkich pierwszoklasistów.

Na początku odbyła się część artystyczna, dzieci mówiły wiersze o sobie, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Udowodnili również, że dużo wiedzą o swoim kraju, pięknie zadeklamowali  „Katechizm polskiego dziecka”. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym pierwszaki ślubowali,  jak być wzorowym uczniem, dobrym Polakiem, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na ucznia, wręczyła uczniom  pamiątkowe dyplomy, książki  oraz legitymacje szkolne. Następnie rodzice założyli dzieciom mundurki oraz birety. Na zakończenie akademii rodzice odczytali swoim pociechom wiersz pt. „Wyprawka szkolna”, który sprawił, iż niejednemu z nas zakręciła się łza w oku. Rodzice również obdarowali pierwszaków rożkami obfitości a uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty. Po pamiątkowym zdjęciu wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.