Pierwszy dzień szkoły jest zawsze emocjonujący dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Pod koniec wakacji trwają przygotowania do tego szczególnego dnia. Tak też było w naszej szkole. Nauczyciele przygotowywali dla swoich dzieci klasy i sale, a uczniowie klasy 2 ćwiczyli swoje role do pierwszego występu.

1 września 2022r. o godz. 9.00 spotkaliśmy się w kaplicy na Mszy Świętej, a po niej rodzice, uczniowie i dzieci z „Zerówki” oglądnęli występ „drugaczków” podsumowujący wakacje i witający nowy rok szkolny 2022/2023. Nie zabrakło również wspomnień z 1 września 1939r. Zebrani mogli oglądnąć krótki animowany film pt. „II wojna światowa” i minutą ciszy uczcili pamięć poległych.
Ciepłymi słowami wszystkich powitała dyrektor szkoły pani Laura Kornaś, życząc dobrego, owocnego i spokojnego nowego roku szkolnego. Po zaśpiewaniu piosenki „Nowy rok przed nami” uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach. Ten dzień ostatnimi promieniami słońca wprowadził nas w klimat szkolnych obowiązków.