Od wielu lat parafialny Klub Sportowy „Św. Józef” w Kalwarii organizuje Dni Papieskie. Nasza szkoła bierze w nich udział od samego początku z niewielkimi przerwami. Tegoroczne obchody były jubileuszowe, bo po raz XXV Kalwaria przyciągnęła młodych.

W tym roku wzięliśmy udział w konkursie pieśni religijnej i konkursie plastycznym. W grupie solistów wystąpiła Lena Przejczowska z nastrojową piosenką oazową „W ciszy”. Piękna barwa głosu i przejmująca gra na skrzypcach urzekła jury i Lena zajęła I miejsce. W kategorii zespoły zaprezentował się szkolny zespół „Przyjaciele” z piosenką „Piosenka o przyjaźni”. Jury doceniło piękny, dwugłosowy śpiew naszych uczniów oraz choreografię i zespół również zajął I miejsce.
W konkursie plastycznym w grupie klas III-IV trzecie miejsce zajęła Wiktoria Tyrybon za pracę pt. „Święty Jan Paweł II prosił, abym czytała Pismo Święte i dzieliła się refleksją z przyjaciółmi”, wyróżnienia otrzymali : Lena Przejczowska za pracę pt. „Ewangelia to moje życie” i Krzysztof Wójcik za pracę „Przyjąłem zaproszenie na ucztę, którą Bóg przygotował dla mnie w tym roku.”
Gala wręczenia nagród odbyła się 28 maja 2022r. Mieliśmy tę przyjemność na niej wystąpić przed zaproszonymi władzami powiatu wadowickiego i zaprezentować swoje umiejętności oraz odebrać wspaniałe nagrody.
Gratulujemy wszystkim biorącym udział wielkich sukcesów w tych szczególnych, jubileuszowych Dniach Papieskich i życzymy dalszych sukcesów.