Przed świętami majowymi 29 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowała grupa świetlicowa.

Miesiąc maj jest bogaty w świąteczne daty i o nich uczniowie w zrozumiały sposób za pomocą wierszy i tekstów objaśnili najmłodszym ideę Święta Pracy, Święta Flagi i Konstytucji 3 Maja posługując się kartami z kalendarza. Zaprezentowali piękne tańce z biało-czerwonymi obręczami i flagami. Ważną częścią tej uroczystości były wzruszające piosenki „Jest takie miejsce, taki kraj” i „Polska rodzina” wykonane z pięknym akompaniamentem skrzypiec i dzwonków.
      Ta akademia dała wszystkim piękną lekcję patriotyzmu i przypomniała o ważnych wydarzeniach w historii Polski.