Tegoroczny apel przygotowany został przez uczniów klasy 3 wraz z przedszkolakami.

Wielkanoc, to najważniejsze święta w naszej chrześcijańskiej tradycji. W tych trudnych czasach, gdy skłonni jesteśmy skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nich najistotniejsze i zachęcić dzieci do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa i nad Triumfem Zmartwychwstania. Temu celowi służył tegoroczny apel pt. „SURREXIT CHRISTUS” i miał pomóc dzieciom przygotować się do prawdziwego przeżycia Świąt Wielkiej Nocy. Powstał on między innymi w oparciu o bardzo głębokie,a jednocześnie zrozumiałe dla młodego odbiorcy teksty ks. Jana Twardowskiego.

W wielkanocnym spektaklu, nie zabrakło również humorystycznej inscenizacji „W Kurniku” oraz wspólnego malowania pisanek w rytm muzyki. Trzecioklasiści objaśnili, co zgodnie
z tradycją powinno znaleźć się w wielkanocnym koszyku i wspólnie z przedszkolakami przygotowali pokarmy, które zostały poświęcone przez dk. Mateusza. Oprawę muzyczną stanowiły pieśni wielkopostne i wielkanocne oraz piosenki wiosenne i świąteczne. Po uroczystym apelu przyszła pora na klasowe wielkanocne śniadanie.

Święta Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Życzmy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha.