„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

26 października klasa 1 i 3 wraz z wychowawcami odwiedziła spytkowicki cmentarz. Zapalono znicze pod pomnikiem Kajetana Wolskiego- żołnierza biorącego udział w powstaniu listopadowym i na grobach: Józefa Buszydło- żołnierza walczącego pod Monte Cassino, nauczycieli naszej szkoły- Państwa Kornasiów, proboszczów Spytkowic oraz naszego kolegi i ucznia Filipa Tomskiego.

Ta wyjątkowa lekcja historii przybliżyła wszystkim uczniom osoby, które przyczyniły się do rozwoju naszej lokalnej społeczności.