29 września społeczność szkolna Spytkowic wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania – akcji wpisującej się w kalendarz wyjątkowego wydarzenia, którego pomysł zrodził się w 2001 r. w Polskiej Izbie Książki, aby promować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży na terenie naszego kraju.

Data nie została wybrana przypadkowo przez organizatorów tej wartościowej inicjatywy, bowiem 29 września przypadają urodziny polskiej pisarki, dziennikarki, tłumaczki oraz autorki licznych książek dla dzieci – Janiny Porazińskiej. Dzieci klasy pierwszej i trzeciej, chcąc wpisać się w nurt współczesnych nam wydarzeń, zgromadziły się w szkolnej bibliotece, aby przeczytać fragmenty ,,Pamiętnika Czarnego Noska”, które pięknie przeczytali wszystkim obecnym trzecioklasiści – Kacper Mocniak i Olaf Masłowski. Mamy nadzieję, że cykliczna akcja stanie się tradycją i głośna lektura książek na terenie szkoły będzie stałym punktem rekreacji podczas dużych przerw w ramach ,,Czytających poniedziałków”…

czytanie