W Polsce, w pierwszych dniach maja obchodzimy ważne święta państwowe. Są to: Święta Pracy - 1 maja, Święto Flagi - 2 maja i Święto Konstytucji - 3 maja. Uchwalenie Konstytucji 3 maja zazwyczaj w Polsce świętowaliśmy poprzez udział w paradach, marszach, zawodach sportowych czy piknikach rodzinnych. Z okazji święta organizowano liczne pochody trzeciomajowe w różnych miastach, odbywały się także oficjalne uroczystości państwowe.

W naszej szkole również uroczyście obchodziliśmy święta majowe. Z tej okazji co roku przygotowywaliśmy część artystyczną, na którą składały się wiersze i piosenki patriotyczne, a także spacery majowe.

W tym roku uczniowie klasy 2 również uczcili święta majowe choć w nietypowy sposób. Przygotowali krótkie, ale emocjonujące wystąpienie patriotyczne on - line dla wszystkich przedszkolaków i uczniów SP nr 2 w Spytkowicach oraz wykonali flagi z biało-czerwonych kwiatów.

Dla dzieci była to ciekawa i pouczająca lekcja patriotyzmu.

U.Grzywa