W Centrum Pszczelarstwa „Apilandia”

25 padziernika wybraliśmy się do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa „Apilandia” w Kleczy Dolnej. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w profesjonalny sposób promuje się temat pszczół i tajniki ich życia. Ekspozycję, którą zwiedzaliśmy powstała z połączenia historii i nowoczesności, tradycji i innowacyjności. Mogliśmy się z bliska przyjrzeć urządzeniom pszczelarskim i zwyczajom pszczół. Wzięliśmy udział w warsztatach: „Słodki świat miodu”, „Magia świec z wosku”, „Pyłek kwiatowy, jako pszczeli dar natury”. Dużą atrakcją dla nas był spacer po pasiece w kapeluszach pszczelarskich, gdzie każdy mógł zobaczyć pszczelą królową. Pobyt w Apilandii zakończyliśmy zakupami tematycznych pamiątek. Każdy przywiózł ze sobą własnoręcznie zrobione świeczki z wosku. To był bardzo ciekawy i atrakcyjny wyjazd.