^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Spytkowicach

Rządowy program „Aktywna tablica”

W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Spytkowicach przystąpiła do Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno- komunikacyjnych „Aktywna tablica”. Tablice interaktywne, projektory, głośniki, interaktywne monitory dotykowe – to pomoce dydaktyczne, które można było kupić do szkół podstawowych w ramach Rządowego programu na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica". Celem projektu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkoły zgodnie z ich zdefiniowanymi potrzebami, podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii. Głównym założeniem programu jest rozwijanie kompetencji uczniów przygotowując ich do życia w społeczeństwie informacyjnym, a rozwój kompetencji uczniów w tym zakresie powinien dokonywać się w nowocześnie wyposażonej szkole.

W ramach programu nasza szkoła została wyposażona w dwa monitory interaktywne wraz z oprogramowaniem i dostępem do Internetu. Dzięki nowoczesnym narzędziom multimedialnym nauczyciele prowadzą dynamiczne zajęcia, gdzie oprócz zapisywania niezbędnych informacji, w szybki sposób mogą włączyć odpowiedni do tematu zajęć film, prezentację czy pokaz zdjęć. Zakupione monitory są również wykorzystywane do odtwarzania muzyki, wykonywania barwnych i twórczych prac plastycznych, nauki pisania cyferek czy literek. Monitor jest wykorzystywany także do wyświetlania interaktywnych treści edukacyjnych, nowoczesnych aplikacji, które sprawiają, że zajęcia są atrakcyjniejsze i unowocześniają proces nauczania oraz powodują wzrost motywacji uczniów do nauki. Nasi uczniowie zyskali większe możliwości rozwoju poznawczego i społecznego oraz szansę na rozwijanie zainteresowań i uzdolnień w ramach prowadzonych zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.

W celu realizacji programu nauczyciele uczestniczyli w spotkaniach i warsztatach dotyczących stosowania i wykorzystania technologii informacyjno- komunikacyjnych w pracy z dziećmi.

Święto Rodzin

phoca thumb m fot 1547

------------------------------------

Dyplom Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

m certyfikat sp2

Szkoła
Przyjazna Rodzinie

m certyfikat sp2

WF z Klasą

wf z klasa m

Mały Mistrz

mały mistrz

Śniadanie
daje moc

śniadanie daje moc
śniadanie daje moc

Table Day

table day

Rekord dla Niepodleglej

table day
Copyright 2014  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Spytkowicach