Pożegnanie lata – ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA na Lipowej w Gospodarstwie Agroturystycznym „Na Rozstajach” i „Zwierzyńcu”

1 października 2019 r. korzystając z pięknej słonecznej pogody i gościnności naszego ulubionego znajomego Pana Franka spędziliśmy aktywnie popołudnie w jego gospodarstwie na Lipowej. Wśród pięknych kwiatów i drzew odbyły się rozgrywki sportowe, które przygotowały dla nas nasze wychowawczynie. Graliśmy w „Dwa ognie”, „Ogonki”, rywalizowaliśmy drużynowo w wyścigach z ziemniakiem i w wielu różnych konkurencjach. W tym czasie nasze mamy piekły dla nas kiełbaski i przygotowywały dodatki. Zmęczeni i głodni ze smakiem je zjedliśmy. Po posiłku przeszliśmy do zwierzyńca. Spotkać w nim można zarówno rzadkie, jak i popularne okazy ptaków i zwierząt, między innymi bażanty (mongolskie, kaukaskie, złote, srebrne), pawia, głuszca, kaczki krzyżówki wiślane, mandarynki, gęsi dzikie zbożowe. Można też zobaczyć daniele, strusia afrykańskiego, kucyki i kuca huculskiego. Zwiedziliśmy też wystawę prac malarskich i rzeźby, które powstawały w czasie pobytu artystów na Lipowej. Podziękowaniami i małym prezentem dla gospodarza zakończyliśmy pobyt w gospodarstwie.