Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Również w tym roku dziewczynki z klas I-III przygotowały miłą niespodziankę. W imieniu wszystkich koleżanek chłopcy usłyszeli życzenia oraz otrzymali Dyplomy Super Chłopaków. Samorząd uczniowski, także przyłączył się do życzeń częstując wszystkich chłopaków słodką niespodzianką. Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

Ciekawostka:

Ponieważ jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia. Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września, ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą "Dzień Chłopaka", podczas gdy 10 marca z nazwą "Dzień Mężczyzny".