Dzień języków obcych

„Bez znajomości języków
obcych człowiek czuje się
gorzej niż bez paszportu.”

Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Europa może poszczycić się bogactwem językowym, posiada 23 języki urzędowe. Europejski Dzień Języków Obcych to doskonała okazja zarówno do poszerzenia wiedzy, jak i do wspólnej zabawy. Co roku w całej Europie organizowane są najróżniejsze wydarzenia związane z językami. Również nasza szkoła wyszła z propozycją ciekawego połączenia nauki i zabawy. Organizatorem tego dnia był nauczyciel języka angielskiego Maria Kozioł-Gawęda. Trzeba jednak podkreślić, że Dzień Języków Obcych nie odbyłby się bez zaangażowania dyrekcji, całego grona pedagogicznego oraz pracy uczniów.

Głównym celem Europejskiego Dnia Języków Obcych było połączenie zabawy i nauki. Nasi uczniowie mieli za zadanie odnaleźć i przetłumaczyć na język angielski ukryte w szkole w kopertach słówka. Dla ułatwienia zadania uczniowie mieli do dyspozycji słowniki polsko-angielskie. Wszyscy świetnie się przy tym bawili i chętnie razem współpracowali.