^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Spytkowicach

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Trudno uwierzyć, że tegoroczne wakacje są już tylko wspaniałym wspomnieniem. Czas biegnie szybko i 2 września 2019r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu Polski i hymnu szkoły głos zabrała pani dyrektor Laura Kornaś, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Do nich skierowała życzenia wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym oraz radości z realizacji swoich małych i dużych planów. Część artystyczną poświęcono 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Rozpoczął ją komunikat wysłuchany z nagrania archiwalnego polskiego radia:

- A więc wojna! Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy. Całe nasze życie, publiczne i prywatne przestawiamy na specjalne tory, weszliśmy w okres wojny. Cały wysiłek narodu musi iść w jednym kierunku. Wszyscy jesteśmy żołnierzami. Musimy myśleć tylko o jednym - walka aż do zwycięstwa!

Następnie przytoczono wiersz „Dziś idę walczyć mamo” Józefa Szczepańskiego i „Bagnet na broń” Władysława Broniewskiego oraz wysłuchano żołnierskich pieśni z tego okresu. Po wakacjach czekało nas wiele nowości. Otóż zostały zakupione pomoce dydaktyczne w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017- 2019 „Aktywna tablica”. Dzięki nowoczesnym monitorom interaktywnym nasi uczniowie rozwiną umiejętności posługiwania się narzędziami multimedialnymi i jeszcze lepiej poznają świat wirtualny.

Mimo, że wakacje dopiero za 10 miesięcy, to cieszymy się z powrotu do szkoły, do kolegów, nauczycieli i oczywiście do zdobywania nowych wiadomości i umiejętności, bo przecież jak rzekł Seneka „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”.

Życzymy Wszystkim Uczniom i Nauczycielom wielu sukcesów, powodzenia w roku szkolnym 2019/2020!!!

Święto Rodzin

phoca thumb m fot 1547

------------------------------------

Dyplom Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

m certyfikat sp2

Szkoła
Przyjazna Rodzinie

m certyfikat sp2

WF z Klasą

wf z klasa m

Mały Mistrz

mały mistrz

Śniadanie
daje moc

śniadanie daje moc
śniadanie daje moc

Table Day

table day

Rekord dla Niepodleglej

table day
Copyright 2014  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Spytkowicach