Pasowanie na czytelnika

Pierwszaki bardzo lubią odwiedzać bibliotekę. Już w czasach przedszkolnych wygrywały konkursy na największą ilość przeczytanych książek. Systematycznie uczestniczą w zajęciach bibliotecznych i angażują się we wszystkie czytelnicze akcje.

26 marca 2019r. oficjalnie zostali pasowani na czytelnika naszej szkoły. Przedstawienie pt. „Zaczarowany świat” przygotowali dla nich uczniowie z klasy III i dzieci z oddziału przedszkolnego, którzy wcielili się w postaci z różnych bajek. Była Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek i Kot w butach. Przypomnieli oni uczniom o prośbach książki i zachęcili do ich czytania. Pani bibliotekarka pasowała wszystkich piękną książką H. Ch. Andersena pt. „Najpiękniejsze baśnie”. Życzenia dla pierwszaków przekazała także pani dyrektor oraz pozostali nauczyciele i uczniowie.