„DZIĘKUJEMY SERCEM ZA SERCE”

„Dziękujemy sercem za serce….”- pod takim hasłem przebiegało tegoroczne święto Babci i Dziadka. Mimo tego, że przypada ono zimą, to przy takich okazjach zawsze robi się cieplej. Tak właśnie było 21 lutego 2019r., ponieważ na ten dzień zaprosiliśmy naszych kochanych gości. W tym roku naszą imprezę zorganizowaliśmy w Domu Kultury w Spytkowicach. Z pomocą rodziców sala została pięknie przygotowana i udekorowana na przyjęcie gości. Stoły pokryły białe obrusy, a czerwone serduszka ze słodką niespodzianką dla każdego gościa nadały sali niecodziennego uroku.

Impreza rozpoczęła się punktualnie o godz. 16.00. Licznie zebranych gości bardzo serdecznie przywitała pani dyrektor Laura Kornaś, podkreślając nieocenioną rolę Dziadków w rozwoju i kształtowaniu postaw dzieci. Dziadkowie będący niewyczerpalną skarbnicą wiedzy na temat przeszłości i tradycji rodzinnych są ostoją dla każdego dziecka.

Spotkanie zacnych gości stało się okazją do złożenia serdecznych życzeń z okazji Święta Babci i Dziadka, które symbolicznie przypada 21 i 22 stycznia. Wnukowie składali życzenia słowno- muzyczne płynące wprost z ich małych serc, wdzięcznych drogim babciom i dziadkom za to, że zawsze znajdują dla nich czas na rozmowy i snucie opowieści o otaczającym świecie.

Po przemówieniu pani Dyrektor przyszedł czas na występy. Rozpoczęli je uczniowie klas I-III, zapraszając do szkolnej telewizji na konkurs rozstrzygający, kto jest lepszy: babcia, czy dziadek. Oczywiście wynik był remisowy, bo obie te osoby są bardzo ważne w życiu wnuków. Dzieci mimo małej tremy pokazały swoje umiejętności aktorskie i wokalno- taneczne. „Marsz Radeckiego” w wykonaniu uczniów nadał uroczystości podniosłego charakteru, a szkolna „orkiestra” została nagrodzona gromkimi brawami.

Po występach starszych uczniów zaprezentowały swoje umiejętności wokalno- aktorskie dzieci przedszkolne. Wiersze i piosenki ujęły gości mocno za serce. Maluchy dały wiele powodów do uśmiechu i wzruszeń, a taniec węgierski małych wróżek oczarował wszystkich i przeniósł w świat marzeń.

Po rozdaniu upominków wykonanych przez dzieci w formie ekologicznych toreb z własnoręcznie pomalowanymi serduszkami, wspólnie odśpiewano 100 lat!!!!!!

W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie opuszczali salę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.

To popołudnie wspólnie spędzone długo zostanie w pamięci nam wszystkim.