^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Spytkowicach

APEL "BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2019"


W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów dnia 11 stycznia odbył się apel, podczas którego pani Maria Kozioł-Gawęda omówiła zasady bezpiecznego zachowania się w czasie ferii zimowych. Jak bezpiecznie spędzić zimowy wypoczynek? Które zabawy bywają niebezpieczne? Których miejsc unikać, aby bezpiecznie wypocząć podczas ferii zimowych?

KILKA RAD BEZPIECZNEGO ZACHOWANIA SIĘ W CZASIE FERII ZIMOWYCH

1. Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na górkę, czy dłuższy spacer w zimowej aurze warto się zaopatrzyć w ciepły napój w termosie;

2. Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;

3. Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;

4. Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała;

5. Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem;

6. Zawsze informuj rodziców lub opiekunów o tym gdzie i z kim będziesz przebywać. Wracaj do domu o ustalonej porze – jeszcze przed zapadnięciem zmroku;

7. Zawsze noś przy ubraniu/plecaku elementy odblaskowe –  w okresie zimowym wcześnie zapada zmrok.

1
2

Święto Rodzin

phoca thumb m fot 1547

------------------------------------

Dyplom Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

m certyfikat sp2

Szkoła
Przyjazna Rodzinie

m certyfikat sp2

WF z Klasą

wf z klasa m

Mały Mistrz

mały mistrz

Śniadanie
daje moc

śniadanie daje moc
śniadanie daje moc

Table Day

table day

Rekord dla Niepodleglej

table day
Copyright 2014  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Spytkowicach