„Śniadanie to najważniejszy posiłek i najlepszy start w nowy dzień”

Po raz kolejny dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Spytkowicach uczestniczyły w ogólnopolskim programie „Śniadanie Daje Moc”.  Jest to akcja promująca prawidłowe odżywianie. Główny jej cel to edukacja zdrowotna najmłodszych oraz zaangażowanie rodziców i nauczycieli w sprawę właściwych nawyków żywieniowych dzieci. Tegoroczna akcja w naszej szkole została przeprowadzona, 8 listopada, jako Dzień Zdrowego Śniadania
W tym dniu wszyscy uczniowie zjedli wspólnie pyszne i pożywne śniadanie, a w ich śniadaniówkach znalazły się przede wszystkim zdrowe i pełne witamin warzywa i owoce. Dzięki takiemu śniadaniu wszyscy mieli dużo sił i energii do nauki i zabawy.

Organizatorem Programu „Śniadanie Daje Moc” jest Partnerstwo dla Zdrowia - wyjątkowa koalicja: Danone, Lubella (należąca do Grupy Maspex Wadowice), marki Biedronka (należąca do Grupy Jeronimo Martins) oraz Instytutu Matki i Dziecka – wiodącej w kraju instytucji naukowej i medycznej.

( informacje o organizatorach programu pozyskano ze strony www śniadanie daje moc.)