^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Spytkowicach

Małopolska w zdrowej atmosferze

           Dnia 10 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Spytkowicach odbyła się uroczysta lekcja edukacyjna pt. „Małopolska w zdrowej atmosferze”. Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Spytkowice Pan Mariusz Krystian oraz Przedstawiciele Rady Gminy, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, rodzice, mieszkańcy oraz uczniowie.

         Na wstępie Pani Dyrektor Laura Kornaś odczytała list od Pana Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego. Następnie prowadzące Pani Urszula Grzywa oraz Pani Maria Kozioł-Gawęda powitały wszystkie dzieci w leśnej krainie. W dalszej kolejności nauczycielki przedstawiły uczniom doświadczenie „Powietrze w słoiku”, aby przybliżyć im problem zanieczyszczenia powietrza. W dalszej kolejności Panie przedstawiły uczniom jaki wpływ na zdrowie ma smog. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali. Następnie padło pytanie „Jak możemy oczyścić powietrze?”. Znaczna większość uczniów wskazała na oczyszczacz powietrza. Padły również odpowiedzi, że oczyścić powietrze możemy dzięki sadzeniu drzew i roślin. Uczniowie oraz zaproszeni goście wspólnie obejrzeli film pt.”Rodzina Treflików”. Jest to zabawna, pouczająca historyjka dla najmłodszych. Dzieci miały szansę przez obserwację swoich ulubionych postaci nauczyć się sporo o otaczającym świecie oraz o zanieczyszczeniu. Wkrótce potem uczniowie złożyli drzewka, które mieli przed sobą i wspólnie zastanowili się o co prosimy drzewa. Zdaniem uczniów drzewa dają nam bardzo wiele korzyści. Dlatego warto je sadzić. Później wszyscy wspólnie obejrzeli film pt. „Jak oczyścić powietrze, które mamy w mieszkaniu?”. Na filmie zostały przedstawione cztery rośliny doniczkowe, dzięki którym można mieć czyste powietrze w domu: tj. storczyk, skrzydłokwiat, areka, scindapsus. W dalszej kolejności uczniowie z klasy 1,2 i 3 zabrali sobie do swoich sal naturalne oczyszczacze powietrza w postaci roślin doniczkowych, które sami zasadzili. Natomiast młodsi uczniowie otrzymali oczyszczacz powietrza do swojej klasy.

         Na koniec uczniowie zaśpiewali piosenkę pt.”Pięknie żyć”, a nauczyciele prowadzący podziękowali gościom za przybycie.
        Wspólna lekcja wszystkim bardzo się spodobała, wyszliśmy z niej bogatsi o nową wiedzę.

m1m2m3m4m5m6


Święto Rodzin

phoca thumb m fot 1547

------------------------------------

Dyplom Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

m certyfikat sp2

Szkoła
Przyjazna Rodzinie

m certyfikat sp2

WF z Klasą

wf z klasa m

Mały Mistrz

mały mistrz

Śniadanie
daje moc

śniadanie daje moc
śniadanie daje moc

Table Day

table day

Rekord dla Niepodleglej

table day
Copyright 2014  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Spytkowicach