Europejski Dzień Języków Obcych - European Day of Languages

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych pod hasłem Ucz się języka obcego, a będzie z tego wiele dobrego”.

Europa może poszczycić się bogactwem językowym, posiada 23 języki urzędowe. Europejski Dzień Języków Obcych to doskonała okazja zarówno do poszerzenia wiedzy, jak i do wspólnej zabawy. Co roku w całej Europie organizowane są najróżniejsze wydarzenia związane z językami. Również nasza szkoła wyszła z propozycją ciekawego połączenia nauki i zabawy. Organizatorem tego dnia był nauczyciel języka angielskiego Maria Kozioł-Gawęda. Trzeba jednak podkreślić, że Dzień Języków Obcych nie odbyłby się bez zaangażowania dyrekcji, całego grona pedagogicznego oraz pracy uczniów.

Głównym celem Europejskiego Dnia Języków Obcych było połączenie zabawy i nauki. Nasi uczniowie mieli za zadanie stworzyć flagi różnych Państw oraz nauczyć się wierszyka promującego Europejski Dzień Języków.

A oto efekty!

dzien jezykow