100 kartek na 100-lecie Niepodległości

Projekt edukacyjny 100 kartek na 100-lecie Niepodległości został stworzony przez nauczycieli z całej Polski. W trakcie trwanie projektu uczniowie z każdej ze szkół wyślą 100 kartek do 100 różnych placówek edukacyjnych rozmieszczonych na terenie całej Polski.
W Naszej szkole koordynatorem projektu jest pani Maria Kozioł-Gawęda, przy udziale Samorządu Uczniowskiego.
Cele projektu:
- uczczenie przez uczniów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę,
- promowanie postawy patriotycznej wśród uczniów,
- promowanie i doskonalenie umiejętności komunikacji przy pomocy listów.
Każdy z uczniów, który będzie chciał wziąć udział w projekcie zobowiązuje się do przyniesienia kartki pocztowej. Warto aby zawierała elementy związane z Polską lub okolicą w której mieszkamy. Pod okiem nauczyciela uczniowie na pocztówce umieszczą napis: „I’m proud to be Polish” oraz życzenia w języku angielskim. Składanie kartek upływa 19 października 2018 r., tak aby dotarły do szkół przed Narodowym Świętem Niepodległości.
Każdy uczestnik projektu zostanie nagrodzony. Kartki, które Nasza Szkoła otrzyma w trakcie trwania projektu będzie można oglądać na korytarzu głównym Szkoły Podstawowej nr 2 od 9 listopada 2018r.

niepodlegla