W piątek 22 kwietnia uczniowie przedszkola, zerówki oraz szkoły podstawowej wzięli udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Patronat nad przedsięwzięciem objęli m. in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.

Uczniowie wspólnie z nauczycielami ochoczo zabrali się do posprzątania najbliższej okolicy. Udało nam się posprzątać teren wokół szkoły wraz z Centrum Rekreacji oraz teren wzdłuż ulicy Wiślanej.
      W tym dniu uczniowie nie tylko posprzątali, a przede wszystkim dowiedzieli się o tym, że w akcji nie chodzi jedynie o to, by sprzątać, a przede wszystkim o to, by nie śmiecić i poprawnie segregować odpady.

Każdego dnia mamy wpływ na to jak wygląda nasza planeta, dlatego dbajmy o nią najlepiej jak potrafimy!