^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Spytkowicach

„Szkoła Promująca Zdrowie” – podsumowanie realizacji programu


        1 marca 2019 r. został podsumowany nasz udział w programie „Szkoła Promująca Zdrowie” otrzymaniem od Małopolskiego Kuratora Oświaty, Certyfikatu przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Od 2015 do 2018 roku podejmowaliśmy działania, mające na celu otrzymanie tego certyfikatu.
        Zdrowy styl życia był od kilku lat „bohaterem” w naszej szkole. Wszystkie
prelekcje, przedstawienia, różnego rodzaju wyjazdy i wycieczki, turnieje, aktywne przerwy, taneczne zabawy zachęcały do aktywności fizycznej. Warsztaty odbywające się w szkole doskonaliły umiejętność przygotowywania zdrowych posiłków, a wystawy na korytarzach i w salach lekcyjnych zachęcały do zmodyfikowania sposobu myślenia na temat zdrowego jedzenia, które jak się okazało jest smaczne i kolorowe. Przygotowywano również specjalne potrawy z ekologiczną żywnością, sporządzaną przez uczniów wraz z ich rodzicami czy babciami. Wielu produktów można było spróbować, doceniając ich walory zdrowotne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się szkolne dni ze świeżymi sokami owocowymi wyciskanymi dla wszystkich, którzy tylko mieli ochotę ich spróbować. Nasza szkoła jest placówką oświatową wykazującą się dużym zaangażowaniem i skutecznością w podejmowanych działaniach prozdrowotnych
        „Spytkowicka Dwójka” podjęła akces przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie i cała społeczność szkolna kontynuuje działania podjęte w latach ubiegłych oraz podejmuje nowe. Realizuje działania, które sprzyjają dobremu samopoczuciu uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli, podejmowaniu zadań na rzecz zdrowia własnego i innych, a także tworzeniu zdrowego środowiska.


Święto Rodzin

phoca thumb m fot 1547

------------------------------------

Dyplom Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

m certyfikat sp2

Szkoła
Przyjazna Rodzinie

m certyfikat sp2

WF z Klasą

wf z klasa m

Mały Mistrz

mały mistrz

Śniadanie
daje moc

śniadanie daje moc
śniadanie daje moc

Table Day

table day

Rekord dla Niepodleglej

table day
Copyright 2014  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Spytkowicach