„Szkoła Promująca Zdrowie” – podsumowanie realizacji programu

1 marca 2019 r. został podsumowany nasz udział w programie „Szkoła Promująca Zdrowie” otrzymaniem od Małopolskiego Kuratora Oświaty, Certyfikatu przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
Od 2015 do 2018 roku podejmowaliśmy działania, mające na celu otrzymanie tego certyfikatu.

DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA

19 grudnia w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie odbyła się degustacja potraw świątecznych przygotowanych przy wsparciu Rodziców. Na stole nie zabrakło zdrowych przekąsek, bakali, rodzynek, fig daktyli, suszonych jabłek, śliwek, rajskich jabłuszek, ciast i ciasteczek owsianych, pierniczków, sałatek ze zdrowych warzyw, soków ze świeżo wyciskanych owoców oraz świeżych owoców.

Śniadanie daje moc

phoca thumb m 18Zdrowie człowieka jest wartością, zasobem i środkiem do codziennego życia. Dzięki niemu możemy realizować swoje marzenia, zamierzenia, aspiracje, rozwijać się, zmieniać środowisko, tworzyć dobra materialne i kulturalne. Zdrowie warunkuje również dobre osiągnięcia dzieci i młodzieży, a każdy człowiek ma prawo do edukacji zdrowotnej.

„Podchody” to integracyjna zabawa terenowa w Białce Tatrzańskiej dla wszystkich chętnych uczestników zielonej szkoły.

Zespół Szkoły Promującej Zdrowie przygotował zabawę terenową i w trakcie pobytu na zielonej szkole 1 czerwca w Dzień Dziecka przeprowadził ją wraz z uczniami klasy 6. Wszyscy chętni z klas 1-5 zostali podzieleni na czteroosobowe zespoły. W śród nich wyłoniono kapitanadrużyny. Ich udział polegał na wykonaniu 11 zadań sprawnościowo –logicznych w bardzo krótkim czasie.

Park Zabaw

Uczniowie z klas 1-3 po raz drugi aktywnie spędzali popołudnie w Parku Zabaw Family Fun w Oświęcimiu. Był to dla nich prawdziwy raj, mogły wyszaleć się na 12 metrowej zjeżdżalni, pokonywać wielopoziomowe tunele z przeszkodami, skakać na trampolinach, „kąpać” się w basenie z piłkami, czy trafiać do celu z armatek pneumatycznych.

„Woda, jako cenny napój.”

Dlaczego warto pić wodę i unikać napojów słodzonych i gazowanych? Na te, i inne pytania udzielała odpowiedzi klasa 5, która przedstawiła również walory smakowe wód mineralnych, jako alternatywę dla kolorowych napojów. Po prezentacji każdy uczeń mógł degustować różne rodzaj wód.

Kakao

m3Smaczny i odżywczy napój kakao został rozdany uczniom naszej szkoły na dużej przerwie. Dzieci pijąc kakao mogły wysłuchać informacji na temat jego pozytywnego oddziaływania na zdrowie.

Koktajle

m1Kolejną akcją zachęcającą uczniów do zdrowego odżywiania był dzień z koktajlem. Na korytarzu naszej szkoły został przygotowany specjalny stół na którym znajdowały się różnorakie koktajle wykonane przez rodziców.

MIKOŁAJKOWE TURNIEJE

m3W ramach aktywnie spędzonego popołudnia po raz drugi w naszej szkole zorganizowano 5 grudnia Mikołajkowe zawody- Piłkarzyki oraz 7 grudnia Turniej Tenisa Stołowego”