^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Spytkowicach

Informacja dla rodziców uczniów SP nr 2 w Spytkowicach

Szanowni Państwo! Przedstawiamy Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej, w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa:

1. Proszę porozmawiać z dziećmi na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, m.in. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.
2. Apel do rodziców, by nie posyłać przeziębione i chore dziecko do szkoły.
3. Jeśli dziecko nie miało kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw.
4. W przypadku powrotu dziecka z terenów występowania koronawirusa i występowania objawów grypopodobnych, rodzice powinni bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno - epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno – zakaźnego.
5. W razie nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, rodzicom dziecka do 8. roku życia należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a ustawy z dnia 25 czerwca 1999 roku o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U. 2017, poz. 1368);
6. Sprawdzanie na bieżąco komunikatów publikowanych na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia;
7. W przypadku dodatkowych wątpliwości można zadzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia - numer telefonu: 800 190 590 (czynna całodobowo).


Dyrektor SP nr 2 w Spytkowicach
Laura Kornaś

Święto Rodzin

phoca thumb m fot 1547

------------------------------------

Dyplom Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

m certyfikat sp2

Szkoła
Przyjazna Rodzinie

m certyfikat sp2

WF z Klasą

wf z klasa m

Mały Mistrz

mały mistrz

Śniadanie
daje moc

śniadanie daje moc
śniadanie daje moc

Table Day

table day

Rekord dla Niepodleglej

table day
Copyright 2014  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Spytkowicach