Oferta szkoły

Oferta Szkoły Podstawowej nr 2
w Spytkowicach

C o   o f e r u j e m y?
Szkołę bezpieczną i przyjazną dziecku!
Indywidualizację nauczania i rozwój zainteresowań dziecka!
Promowanie zdrowego stylu życia!

Różnorodne zajęcia pozalekcyjne :
- koło języka angielskiego i niemieckiego;
- koła zainteresowań: teatralne, artystyczne, przyrodnicze, informatyczne, historyczne, sportowe;
- zespół wokalno- taneczny ,,Iskierki” oraz zespół muzyczno- taneczny oddziału przedszkolnego;
- wyjazdy na lodowisko oraz basen;
- kółko biblijne ,,Promyczki”.
oferta
- Uczestnictwo w Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
- Podejmowanie działań ekologicznych, między innymi prowadzenie ogrodu szkolnego.
- Prowadzenie innowacji pedagogicznych.
- Pracę nowoczesnymi metodami pracy aktywizującymi proces nauczania.
- Wydawanie gazet szkolnych oraz klasowych.
- Różnorodne atrakcyjne formy wypoczynku dla dzieci w czasie zajęć pozalekcyjnych.
- Wyjazdy do muzeum, teatru, operetki, filharmonii, na zielone szkoły, wycieczki turystyczne.
- Wspólne pielgrzymowanie dzieci i rodziców ,,Śladami Jana Pawła II”.
- Naukę pierwszej pomocy w grupie ,,Małych ratowników”.
- Realizację projektów, między innymi: ,,Popołudnie z Przygodą”, ,,Już Pływam”, ,,Umiem Pływać”, ,,Mały Mistrz”, ,,Książki naszych marzeń”.
- Spotkania z ciekawymi ludźmi.

N a s z a   s z k o ł a
Szkoła dysponuje nowoczesnym placem zabaw dla najmłodszych dzieci, wielofunkcyjnym boiskiem sportowym wyposażonym w bezpieczne bramki, trawiastym boiskiem do piłki siatkowej oraz placem gimnastycznym i skocznią lekkoatletyczną. W szkole znajduje się nowoczesna pracownia internetowa współfinansowana przez Unię Europejską.
oferta
Dzieci godnie prezentują naszą spytkowicką Dwójkę na terenie gminy, powiatu i województwa uczestnicząc w różnego typu konkursach, między innymi: przedmiotowych, artystycznych, recytatorskich, ortograficznych, świątecznych, przeglądach muzycznych. Kalendarz życia kulturalnego szkoły i jej tradycje są bardzo bogate. Organizujemy uroczystości szkolne, imprezy środowiskowe integrujące społeczność szkolną i lokalną przy współdziałaniu z Radą Rodziców- Dzień Babci i Dziadka , Święto Rodzin, Wigilię, Wieczór kolędowania, Wielkanocne śniadanie, Ekologiczne sobótki.