26 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Apel przygotowali uczniowie klasy pierwszej oraz drugiej. Publiczność została zaproszona do udziału w lekcji historii, która przeniosła nas w odległe czasy. Całą uroczystość wzbogaciły pieśni patriotyczne, a jej powagę podkreśliły barwy narodowe i przygotowana dekoracja. 

Chociaż wydarzenia te są odległe czasowo, chociaż minęło od nich kilka pokoleń Polaków, to nadal w naszej świadomości zajmują one bardzo ważne miejsce. Obowiązkiem nas wszystkich – i starszych i młodszych – jest codzienne pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem  w tamtych trudnych historycznie czasach spowodowali, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła iskra wolności i niepodległości. Efektem ich niestrudzonych wysiłków było w końcu odzyskanie przez Polskę niepodległości. 
Mamy nadzieję, że dla całej społeczności szkolnej była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.